2. pololetí 2020/2021

 

Den naruby

15.06.2021

Poprvé jsem v naší škole vyzkoušeli Den naruby. Z našich vycházejících páťáků se na den stali vyučující a z vyučujících se stali žáci. Každá dvojice nebo trojice si vylosovala nižší ročník. S vyučujícími si společně stanovili plán hodin a obsah. Pak už to bylo jen na jejich schopnostech a dovednostech, co žáky mladších ročníků naučí. Všichni mladší...

Dárkem k 1.6. bylo letos pro žáky naší školy 3D kino. V ŠD bylo rozvinuto plátno a žáci dostali speciální brýle. V tu chvíli jsme se ponořili pod hladinu moře a prožili zážitky s podmořskými živočichy, z nichž mnohé jsme vůbec neznali.

Jako každý rok, i letos jsme se zúčastnili projektu DM Veselé zoubky. V tomto projektu se žáci seznámili se správnými zásadami ústní hygieny. Zahráli si hry, vyplnili barevné pracovní listy a každý žák si za svou práci odnesl dárkový balíček s kartáčkem, zubní pastou, přesýpacími hodinami a dalšími drobnostmi. Podívejte se na fotografie, jak se jim...

Společnost Bovys na naši školu dodává mléčné výrobky a ovoce a zeleninu do škol. Nyní nám zaslali k ochutnání balíček mléčných výrobků - převážně sýrů. Žákům chutnaly především sýrové tyčinky, ale i sýry s příchutí našly své příznivce.

Dnes přinášíme ukázky krásných obrázků, výtvorů a sešitů (např. čtenářských deníků) žáků 3. ročníku.

Žáci nejvyšších ročníků začali zkoumat rostliny kolem nás. Pečlivě si podle zadání připravili zkoumané vzorky.

Žáci třetího ročníku se pustili v předmětu prvouka do bádání známých i méně známých živočichů.

Pro žáky naší školy jsme letos připravili zajímavý dárek ke Dni dětí. Dne 27. 5. přijede za námi oceán. Budeme mít možnost ve speciálním 3D promítání proplout mezi rybičkami v oceánu. Moc se těšíme.