Projekt K.R.E.A.T.I.V.

Naše škola se na rok a půl stala součástí národního projektu s názvem K.R.E.A.T.I.V. Tento projekt vymyslela a uskutečnila Střední Uměleckoprůmyslová Škola Sklářská se sídlem v Kamenickém Šenově. Do projektu bylo zapojeno téměř 150 škol z celé České republiky a naše škola byla určena tzv. Centrem kolegiální podpory. Pro partnerské školy – Základní školu Miřetice, Základní školu Lukavice, Základní školu Pardubice – Josefa Ressla a Základní školu Pardubice – Prodloužená, jsme chystali zajímavá setkání na téma robotika ve výuce, možnosti výtvarné a pracovní výchovy, užití aplikací ve výuce apod.
Díky dotaci má nyní škola dlouhodobě zapůjčeny sady Lego Mindstorms EV3, výukové stavebnice Pasco nebo Gigo, a které jste mohli vidět v akci na Vánočním jarmarku nebo Dni otevřených dveří. Škola zároveň získala další vybavení, včetně airbrushové pistole a barev.
Vyvrcholením projektu bylo setkání všech zúčastněných škol na konferenci v Kamenickém Šenově. Zde vystoupil např. přední světový odborník na světlo Hynek Medřický a další odborníci. Podařilo se nám navázat cenné kontakty, které budeme i nadále rozvíjet.

Více informací o projektu naleznete ZDE

Další fotky naleznete na facebookovém profilu projektu.

beDesign.cz

Přihlášení