Pet Heroes v naší škole

Když se žáci aktivně zapojí do školního dění, je to pro učitele radost. Žákyně páté třídy Eliška Růžičková navrhla besedu se zaměstnanci organizace Pet Heroes, která více než 10 let pomáhá týraným, handicapovaným, opuštěným a toulavým psům a kočkám v nouzi.

V ČR má Pet Heroes tři sídla. Do naší školy zavítala zaměstnankyně útulku v Lanškrouně paní Diana Vašková. Děti byly rozdělené na dvě skupiny. S mladšími žáky si povídala o tom, jak funguje útulek, zda mohou handicapovaná zvířata žít normální život, že existuje možnost venčit pejsky z útulku apod. Děti se neustále hlásily a vyprávěly své příběhy a zážitky se psy a kočkami.

Starší žáci probírali s paní Vaškovou složitější témata, např. jaký je rozdíl mezi adopcí, trvalou a dočasnou péčí, proč se stále mluví o kastracích, jaký je rozdíl mezi zvířetem s a bez PP, problém množíren zvířat, jak fungují organizace na ochranu zvířat apod.

Paní Vaškové velice děkujeme za ochotu přijet k nám do školy. Dozvěděli jsme se nové zajímavé informace a připomněli si, jak se k našim čtyřnohým společníkům máme chovat. A děkujeme Elišce za super nápad.

Mgr. Václava Vojtěchová

beDesign.cz

Přihlášení