Vánoční jarmark

Letos jsme po delší odmlce opět otevřeli vánoční školu pro veřejnost. Ve středu 6. prosince byly pro malé, větší, ale i ty největší návštěvníky připraveny vánoční dílničky. V nich si mohli vyrobit originální vánoční ozdoby, svícny nebo vánoční výzdobu. V každé učebně byly otevřeny stánky, v nichž bylo možné zakoupit med a výrobky z něj, kalendáře, diáře a stolní hry. Velký prostor byl věnován stánkům chráněných dílen a jejich výrobkům z vosku, papíru, keramiky nebo dřeva. Prezentovaly se výrobky z DDS Slatiňany, Sansimonu Znojmo nebo Rolničky Soběslav.

Ve sborovně byl jako tradičně otevřen bufet, do kterého napekli dobroty naši žáci v rámci vyučování a v družině, ale i ochotné maminky. Moc jim za to děkujeme.

Velký dík patří hudebníkům ze ZUŠ v Chrasti, kteří přijeli zahrát vánoční koledy. Houslisté, akordeonisté a kytaristé vytvořili báječnou atmosféru a strhli své posluchače ke zpěvu.

Návštěvnost byla veliká, což nás moc potěšilo. Přišli se podívat i žáčci z mateřské školy a s nimi řada dospěláků. Moc děkujeme všem, kteří se přišli podívat, něco darovali nebo jinak přiložili ruku k dílu.

Náš školní betlém byl třešničkou na dortu. V tuto chvíli obsahuje již 200 figur. Za rok se mu postaráme o nové kulisy a rozroste se o další postavy!

Mgr. Radek Machatý

beDesign.cz

Přihlášení