1. pololetí 2018/2019

Náš oblíbený šachový kroužek nabírá další členy od pololetí. V případě zájmu se přijďte podívat v pondělí mezi nás. Naučíte se nejen královské hře, ale i soustředění a strategii hry.

Sloky této známé koledy se opět po roce linuly první lednový víkend Zaječicemi. Jsem ráda, že žáci základní školy (jak ti současní, tak i starší dívky navštěvující již ZŠ Chrast) každý rok projeví ochotu a nadšení se do této charitativní akce opět zapojit. Dokonce, pokud jsou zrovna nemocní a zúčastnit se nemohou, je jim to moc líto a nejraději...

Naši šachisté reprezentující školu i Sokol se vydali na další turnaj. První letošní turnaj měl vysokou úroveň. My v Zaječicích se připravujeme teprve 9 měsíců a to bylo znát. Ostatní družstva jsou ve hře a taktice dál. Náš výsledek utrpěl zbrklou hrou, protože většina hráčů využila z 20ti minutových partií minut pět. Přesto jsme mohli hrát a...

Žáci naší školy se 16. ledna 2019 zúčastnili basketbalového turnaje v Pardubicích. Jsme jedinou nepardubickou školou, která se projektu účastní. Na turnaj nás jeli reprezentovat nejmladší hráči z 1. a 2. tříd. Tato kategorie hraje upravený basketbal, tzv. "košandu". Jde hlavně o to, zažít si pravidla pohybu s míčem a též koše jsou úměrně sníženy....

Všem rodičům, přátelům školy a žákům přejeme krásné Vánoce plné radosti a veselosti.
Za kolektiv zaměstnanců Radek Machatý

Využili jsme zajímavé nabídky a druhý prosincový týden jsme vyrazili do předvánočně vyzdobeného muzea Švýcárna ve Slatiňanech na program Adventních dílniček. Užili jsme si příjemnou předvánoční atmosféru a děti se velmi dobře zabavily. Možná, že si odvezly domů hned několik nápadů na zpestření času čekání na Ježíška...V dílničkách si děti mohly...

Naši školu, tak jako jiné školy, navštívila tradiční trojice, která provedla revizi ve svojí knize hříchů. I když měli někteří, především mladší žáčci obavy, proběhla návštěva v laskavém a humorném duchu. Všechny děti dostaly od svatého Mikuláše dáreček. Věříme, že se všichni hříšníci do příštího roku polepší, a Mikuláš příště bude moci zapomenout...

Dne 2. 12. 2018 sbor složený z našich žáků vystoupil na Rozsvěcení vánočního stromu u OÚ v Zaječicích. Nácviku jsme se plně věnovali celé tři týdny, bohužel počasí nám překazilo zazpívat celý program. Pro silný vítr a déšť, který zesílil právě při našem vystoupení, jsme nemohli zazpívat celé pásmo koled... Ale věříme, že za rok bude počasí lepší....

S radostí vám představujeme nová školní loga, která pro nás navrhla a nakreslila Blanka Cízlerová - ilustrátorka dětských knih.
S našimi logy se budete setkávat na oficiálních i neoficiálních školních dokumentech. Při jeho tvorbě jsme vycházeli z názvu obce a zároveň znaku Zaječic. Věž může symbolizovat jak historickou předlohu, tak i šachovou...

První prosincový víkend se sešli mladí šachisté v Ústí nad Orlicí, aby zde absolvovali další šachový turnaj. Naši školu a Sokol Zaječice reprezentovalo pět žáků. Z nichž měla nejlepší výsledky Kristýna Šváchová, která porazila 21 chlapců a umístila se velmi vysoko ve výsledkové listině. U starších hráčů měl nejlepší výsledky Zdeněk Horník. Všem...

Dne 28. 11. 2018 se naše děvčata rozjela reprezentovat školu v okresním kole florbalového turnaje do Skutče pod trenérským vedení p. učitelky Ilony Cinkové. Dívky předvedly statečný výkon, který ale bohužel nestačil na postup do semifinále. Přesto jejich výkony stojí za pochvalu, protože celkově vybojovaly 5. místo z 8 zúčastněných škol.

Dne 27. listopadu se žáci naší školy zúčastnili keramické dílny v DDM Chrudim. Měli možnost vyzkoušet si tvárnost keramické dílny a své dovednosti, co z ní lze vyrobit. Pod odborným vedením lektorky DDM se práce dařila a těšíme se na své vypálené výrobky, které se ještě dopékají...

Ve čtvrtek 22.11.2018 k nám zavítal projekt Fotbalové Asociace ČR "Škola v pohybu". Školení lektoři žákům 1. - 3. ročníků připravili ukázkovou hodinu intenzivního tělocviku se zařazení nových zajímavých her a činností. Navíc na naší škole zanechali několik sportovních pomůcek zdarma, abychom je mohli využívat v hodinách napříč ročníky. Hodiny...

Děkuji všem šachistům za skvělou reprezentaci školy a výborné výsledky. Paní uč. Janě Páslerové za organizaci akce a p. Jaroslavu Hájkovi za rady a taktickou přípravu.

O víkendu 11.11.2018 se konal krajský přebor v šachu kategorie H + D 10 - 12 ve Svitavách. Hráli proti sobě vrstevníci, u nichž rozhoduje především počet odehraných zápasů a jejich šachové dovednosti. Naši školu a TJ Sokol Zaječice úspěšně reprezentovali Dominik Strouhal, který získal 22. místo a 3 body, dále Zdeněk Horník (36.) a Aneta Goliášová...

Ve čtvrtek 8. listopadu proběhla v Kulturním domě letošní Slavnost Slabikáře. Naši prvňáčkové se již dokázali naučit mnoho písmen a zvládli první měsíce ve škole. Proto nastal čas na předání Slabikářů.
Na úvod jsme přivítali milé hosty - pěvecký sbor Zvonky z Chrasti - který slavnost zahájil pásmem lidových písní z Čech. Následovalo předávání...