1. pololetí 2019/2020

Naši prvňáčkové už toho za tři měsíce ve škole stihli opravdu hodně, ale listopad byl pro ně zatím nejplnějším měsícem. Vyměnili už Barevnou abecedu za Slabikář, který dostali na své slavnosti, a posunuli se v matematice, prvouce a dalších činnostech. Nyní je samozřejmě nejvíc zaměstnává těšení se na Ježíška. Na fotkách jsou s vlastními obrázky a...

V příloze si můžete prohlédnout fotografie z pravidelných čtenářských dílen, které vede p. učitelka Hemerková se svými žáky. Ti si donesou své oblíbené knihy, nebo ty, které právě dočetli. Vyprávějí si o nich a dělají různé úkoly. Dílna je zároveň inspirací pro ostatní ve třídě když zrovna neví, po jaké knize sáhnout. Podpora čtenářské gramotnosti...

Ve spolupráci s DDM Chrudim jsme pro žáky připravili vánoční projektový den na téma Vánoční obyčeje. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací o dřívějším slavení Vánoc, a co víc, mohli si vyzkoušet výrobu tradičních ozdob nebo práci s keramickou hlínou. Dílna se všem opravdu moc líbila a teď už jen čekáme, až nám keramická pec vydá námi...

Žáci naší 3. a 4. třídy se právě učí o České republice. Jak vidíte na fotkách, slepé mapy jim nedělají problém. Dokážou spolupracovat i v dalších činnostech a předmětech.

V pátek 22.11. jsme v KD Zaječice přivítali vzácné hosty. Herce z projektu Listování. Představili nám knihu Petry Soukupové Bertík a Čmuchadlo. V představení vystoupili Petra Bučková, Alan Novotný a Lukáš Hejlík. Především Lukáš Hejlík, nejznámější televizní tvář, byl hlavní hvězdou tohoto zajímavého příběhu. Herci děti opravdu zaujali, nejen svým...

V pátek 15.11. proběhla letošní Slavnost Slabikáře pro prvňáčky naší školy. V KD v Zaječicích jsme přivítali milé hosty. P. učitelka Žaludová ze ZUŠ v Chrasti přivezla s sebou dva své výtečné hráče na akordeon a ti předvedli, jak se dá na tento nástroj bravurně hrát. Po hudebním úvodu jsme společně s paní třídní učitelkou Mgr. Ilonou Cinkovou...

Díky naší spolupráci s DDM Chrudim měli naši žáci možnost vlastní keramické tvorby. S blížícím se adventem bylo jasné téma - Vánoční obyčeje. Mladší žáci vytvořili opravdu zajímavé výrobky a projevili svoji šikovnost. Nyní už jen počkáme, až se všechny vypálí ve speciální peci, a budeme si moci naše výrobky vystavit doma u vánočního stromečku nebo...

Naše školní družina se opravdu činí. Paní vychovatelka Kynclová pro děti vymýšlí zajímavý program. Díky čerpání šablon z MŠMT mohly děti například navštívit Výtopnu v Jaroměři a další akce se chystají. Přijede např. Jan "Popleta" Petráš, který bude děti seznamovat se základy dramatické výchovy a učit výrobě loutek. Sám prošel školou pražského...

V loňském roce k nám dorazila lektorka Eurocentra Pardubice na besedu o Velikonocích. Protože byla velmi zajímavá, přijela i letos 19.11. s pestrým programem o oslavách Vánoc napříč Evropou. Děti se z prezentace a vyprávění dozvěděly, že každá země má trochu jiného "Ježíška" a dárky se dostávají i v jiných časech než během Štědrého večera. Bonusem...