1. pololetí 2019/2020

Naši žáci v letošním roce znovu vstoupili do basketbalové sezony. Po loňském "rozkoukávání se" jsme letos vyrazili znovu do Pardubic s týmem složeným z žáků 1. a 2. třídy. Tentokrát se hrálo na opravdové velké hřiště s dvěma rozhodčími, spuštěnou časomírou a všemi náležitostmi basketbalových utkání.Náš tým mile překvapil i soupeře z Pardubic. Na...

Ve středu 15. 1. vyšel v Chrudimském Deníku článek o naší škole a našich prvňáčcích, které redaktoři Deníku představují celému regionu.

V sobotu v Pardubicích se hrál třetí turnaj KP do 10 ti i 12 let, bylo tam přes 100 dětí a stejně tolik rodičů.Naši hráči uhráli jen průměr, každý mohl mít o jeden bod více. Simoně to stačilo na bronz mezi dívkami.Simona a Kristýna po 2,5/7 (ale jsou mladší, ještě příští rok mohou hrát stejnou kategorii).Dvojčata Křivských: Jan 4 a...

V pátek 9. ledna k nám zavítal pan M. Kubát se svým pořadem o velikánovi české a světové hudby - Antonínu Dvořákovi. Protože se jedná o jednoho z nejznámějších Čechů na světě, připravil si hravou hudební formou průlet Dvořákovým dětstvím, životem, zálibami a skladatelskou tvorbou. Vše doprovodil skvělou hrou na klavír. Žáci se o skladateli...

Předposlední školní den před Vánocemi pro naše žáky připravili rodiče zajímavý kvíz o vánočních zvycích a historii slavení Vánoc. V každé třídě byla instalována větev s oříšky ukrývajícími otázky kvízu. Ve všech třídách se žáci snažili odpovídat na zajímavé otázky a každý přispěl vlastními znalostmi. Děti i pedagogy kvíz bavil, poučil a děkujeme za...

Poslední předvánoční den patřil pouze dětem a jejich třídním vánočním besídkám. Ve všech třídách byla opravdu pravá nefalšovaná vánoční nálada a atmosféra. Děti přinesly cukroví, které s rodiči napekly k ochutnání. Sem tam padlo i nějaké to šampaňské (samozřejmě nealkoholické). Děti si zahrály stolní a deskové hry, rozbalily dárečky a krásně...

Zbýval přesně týden do Štědrého dne, a na naší škole proběhl velice úspěšný vánoční jarmark. Všichni návštěvníci, kterých bylo více než sto, se mohli projít po celé vyzdobené škole, a byl pro ně připraven zajímavý kulturní program. Ve spolupráci se ZUŠ Chrast vystoupil velký smyčcový orchestr, který vybídl své posluchače ke společnému zpěvu...

V neděli 1.12. jsme se sešli společně u OÚ v Zaječicích, abychom tam společně s občany Zaječic rozsvítili vánoční strom. Připravili jsme s dětmi pásmo vánočních písní s kytarou a potom pásmo koled s klavírním doprovodem. Letošní počasí bylo vcelku vlídné a pro všechny vystupující děti byly připraveny perníčky. Zpěváci se opravdu snažili, odměna pro...

ICT ve výuce

12.12.2019

Na konci ledna jsme dokončili první cyklus projektu, ve kterém je ICT odborník přímo ve výuce. Pan K. Matoušek celkem 25 hodin učil děti základům ICT a uživatelským vychytávkám s počítačem. Všechny třídy měli možnost pod jeho vedením pracovat. Nejvíce prostoru dostali nejzkušenější páťáci, kteří v závěrečném setkání tvořili tříhodinový miniprojekt,...

Stalo se tradicí, že Mikuláš, čert a anděl naši školu nevynechávají při svých obchůzkách. I letos zavítali, aby si zkontrolovali v knize hříchů, zda se všechny děti chovají správně a nezlobí. Někteří hříšníci dostali lehké napomenutí od Mikuláše, pár si jich čerti dokonce označili černou šmouhou. Ale většina dětí si zasloužila odměnu z rukou...