1. pololetí 2020/2021

 

Dne 28. 1. bude vydán výpis vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2020/2021.

Školní družina je ze známých důvodů po většinu školního roku rozdělena do dvou oddělení, ale měli jsme letos i tři.

Naše škola se připojila k výzvě #dejmemalotridkamzelenou, ve které ředitelé a učitelé málotřídních škol žádají vládu o otevření málotřídních škol pro prezenční výuku. Školský výbor bude v pátek 22. 1. jednat s MŠMT o otevření málotřídních škol od února.

Tentokrát přinášíme medailisty našich nejvyšších ročníků. Mezi páťáky byl nejlepší výkon Michala Švédy, za ním se umístil Vojta Bohuněk a třetí byla Kristýna Šváchová.
Mezi čtvrťáky byl nejlepším recitátorem Matouš Smutný, druhé místo získal Tobiáš Jeřábek a bronz si odnesl Matyáš Blažek.

Prvňáčci si těšení na Ježíška zpestřili vánoční besídkou, která proběhla poslední loňský školní den 18.12.
Hráli pohádkové pexeso, podívali se na film Krtek a Vánoce, povídali si o Vánocích. Také se pustili do lovení ryb, pouštění skořápek a povídání o adventu a Vánocích. Nakonec si rozbalili dárečky.

I když byl letošní advent ve škole ochuzený o větší akce, naše prvňáčky to vůbec netrápilo. S paní učitelkou a asistentkou připravili krásná přáníčka. Adventní tvoření jim opravdu šlo.

Protože se nám zatím sešlo velmi málo fotek od soutěžících žáků, rozhodli jsme se fotografickou soutěž prodloužit do konce prvního pololetí.

Na Vánoce jsme původně plánovali soutěž pěveckou, ale ta byla ze známých důvodů neproveditelná. Proto jsme zvolili básničky s vánoční nebo adventní tématikou. Ve všech třídách proběhla soutěžní kola samostatně. První fotogalerii věnujeme soutěži žáků 3. ročníku. Rozhodování nebylo jednoduché ani v jedné třídě, ale zde si nakonec tři nejvyšší příčky...