2. pololetí 2018/2019

Odměna ke Dni dětí a na závěr školního roku byla pro žáky připravena ve formě velkého skákacího hradu, který byl na školní zahradě postaven na celé dopoledne. Žáci se pořádně vyřádili a celý den si opravdu užili. Děkujeme za zapůjčení skákacího hradu!

Naši žáci byli na závěr školního roku odměněni za účast v soutěžích, sběr léčivých plodů, sběr citrusové kůry a další aktivity.

V druhé polovině června, kdy se už hlavě nechce moc pracovat, nás navštívil pracovník Východočeského muzea v Pardubicích se skvělým programem o tom, co všechno se najde v zemi. Vyprávěl velice poutavě, a přivezl s sebou na ukázku i skutečné vykopávky. Jiné předměty byly vytvořeny podle toho, co výzkumníci našli v zemi jako přesné kopie. Vysvětlil...

Jak jsme vás již informovali, naši hráči se zúčastnili velkého "domácího" turnaje Šachové Zaječice, který tradičně probíhal začátkem června v Chrudimi. Naše dvojice v turnaji do deseti let se neztratila. Konkurence byla opravdu veliká a opět se prokázalo, jak je důležité mít odehráno hodně zápasů, a hlavně zápasů obtížných.
Lucie Šváchová uhrála 3...

Pro letošní rok byly kroužky již ukončeny. Oproti loňskému roku se podařilo výrazně navýšit počty žáků, kteří kroužky pořádané ve spolupráci s DDM Chrudim navštěvovali. Také docházka byla výborná.
U kroužků Florbalu a Netradičních sportovních her jsme dokonce museli v průběhu roku navýšit původní kapacitu. Skvělá spolupráce byla se Sokolem Zaječice...

Většina dětí z naší školy vyjíždí v termínu od 10. - 14. června na školu v přírodě do obce Nekoř pod Pastvinskou přehradou. Je pro ně připraven bohatý program. Rekreační středisko Lorien je vyhlášené svým klidem a výborným stravováním. Věříme, že se bude na škole v krásné přírodě líbit.

Webové stránky rekreačního střediska naleznete zde.

Na pondělí 27.5. byl pro děti připraven program o včelách ve spolupráci s panem Jiřím Zamazalem. Všechny ročníky školy se od tohoto odborníka dozvěděli zajímavé informace o životě včel, o tom, co dělají včely v zimě a jak pracují v létě, včetně informací o množství medu, které Češi ročně snědí. Pan Zamazal s sebou přinesl nejen obrázky a prezentaci...

Přinášíme fotografie z Vítání občánků, které proběhlo v Zaječicích 18.5. Děvčata ze čtvrté třídy si připravila krátký kulturní program pro maminky, tatínky a ostatní příchozí.

Ve dnech 16. a 17. května proběhly na naší škole projektové dny se zdravotní tématikou. Přizvaným odborníkem, který má v této oblasti bohaté zkušenosti, byla Pavla Nováková.

Hned na začátku měsíce června proběhne významná událost. Již 27. ročník turnaj Šachové Zaječice, který letos hlásí několik rekordních údajů. Více informací najdete v přiloženém článku trenéra našich šachistů J. Hájka, který vyšel v novinách. Držte palce a přijďte fandit.

V úterý 14. května 2019 proběhlo v KD Zaječice pasování čtenářů a čtenářek do rytířského čtenářského řádu. Sál se velice pěkně zaplnil, podobně jako v neděli, kdy jsme hráli a zpívali pro maminky. V úvodu rodiče a přátele školy přivítal ředitel školy Radek Machatý. Jako hudební host vystoupil absolvent Konzervatoře Pardubice ve hře na varhany,...

Jako každý rok, i letos jsme připravili pro naše milované maminky vystoupení. V neděli 12. 5. jsme se sešli v 15 hodin v KD v Zaječicích. Sál byl naplněný k prasknutí. Přišli se podívat i tatínkové a další přátelé školy. Vystoupení jsme nacvičovali v jednotlivých třídách po dobu dvou měsíců poměrně intenzivně, a proto jsme očekávali, jak se bude...

V pátek 26. dubna se naše fotbalové družstvo zúčastnilo okresního kola Proběhl druhý ročník známé soutěže, která by měla být motivačním turnajem pro školy, aby jejich žáci začali hrát fotbal. Ve skutečnosti se jedná o souboj fotbalových družstev, jejichž hráči se fotbalu závodně věnují, tudíž nefotbalisté to mají velmi těžké.
Turnaj probíhal...

Poslední školní den před Velikonočními prázdninami nás navštívilo Eurocentrum Pardubice, které pro naše žáky připravilo interaktivní program Velikonoce v Evropě. Žáci se seznámili s různými formami slavení velikonočních svátků po celé Evropě. Své znalosti potom využili k tvorbě pracovních materiálů a jejich prezentaci. Beseda byla zajímavá a pro...

Ve středu 10.4. se konal zápis žáků do budoucí první třídy v naší škole. K zápisu se dostavilo 14 dětí, z nichž nastoupí do nového školního roku 10 nebo 11 prvňáčků. Zápisem provázel barevný papoušek, kterého vyráběly děti v družině s p. vychovatelkou Kynclovou. Každý získal tašku s dárkem od Lega, psací potřeby, knížku Abeceda se zvířátky a krásný...

Žáci naší 2. a 3. třídy mají za sebou již 8 plaveckých lekcí v chrudimském plaveckém bazénu. Zlepšila se jejich technika i výdrž. Zkouší různé plavecké styly, a že je to baví, dokládají naše fotografie. Poslední plaveckou hodinu v dubnu dostanou mokré vysvědčení!

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 se naši prvňáčci zúčastnili výukového programu Zdravé zoubky od společnosti DM. Společně s paní učitelkou Hemerkovou se podle pěkně zpracované metodiky seznámili hravou formou se správnou péčí o svůj chrup. Nejen, že každý dostal pracovní sešit, ale byl připraven i balíček s potřebami ke správnému čištění zubů. Z modré...

Na školních stránkách jsme vás nedávno informovali o probíhající sbírce Život dětem nejen na naší škole. Jsme velice rádi, že jste se ve velkém do sbírky zapojili. Podařilo se nám prodat všechny zaslané dárečky a výtěžek z celé akce činí 2600,- Kč, jak dokládá děkovný certifikát. Jménem organizátorů děkujeme za vaši vstřícnost. Snažíme se dětem při...

V letošním roce se uskutečnil již 24. ročník oblíbené výtvarné soutěže pořádané Osvětovou besedou Zaječice. Do soutěže se letos přihlásilo 18 mateřských škol a 19 základních škol. Svá zastoupení měly i ZUŠ a DDM. Naši žáci si tentokrát žádnou cenu neodnesly, přesto byly jejich výtvory velmi povedené. Posoudit můžete sami v přílohách.

Žáci našich 4. a 5. ročníků se zúčastnili v průběhu března matematické soutěže Pangea, která je pořádána pro žáky základních škol v celé republice. Celá soutěž probíhá na počítači, kde žák individuálně řeší úkoly převážně logického charakteru. Je velmi potěšitelné, že v konkurenci ostatních škol se naše neztratila, a nejlepší žáci atakovali přední...

Naši šachisté mají za sebou v mnoha případech první soutěžní sezonu. Jsme rádi, že se v tak velkém počtu účastnili turnajů, a tím reprezentovali nejen školu, ale i Sokol Zaječice. Velký dík patří trenéru p. Jaroslavu Hájkovi, který dokázal počet hráčů v kroužku během jednoho roku téměř zdvojnásobit. V příštím roce budeme jistě ve spolupráci...

Naši žáci 2.-5. tříd se 22. března zúčastnili největší české matematické soutěže Klokan. Své matematické dovednosti si poměřovali s ostatními vrstevníky v celé ČR ve dvou kategoriích. Pro ty mladší 2. až 3. třída byla připravena kategorie Cvrček a v ní 18 zajímavých úkolů ve třech různých obtížnostech. Pro starší 4. - 5. třídy byla připravena...

Ve čtvrtek 21. března nás navštívila prap. Renata Štěpánková, preventista Policie ČR, s besedou o nové hrozbě naší doby - KYBERŠIKANĚ. Beseda byla určena žákům 4. a 5. ročníků. Žáci shlédli skvělé video o Policie ČR, kde byla tato hrozba, která se dotýká každého z nás, velmi transparentně a přehledně vysvětlena. Byly probrány jednotlivé sociální...

Naši hráči z první a druhé třídy se zúčastnili basketbalové ligy v Pardubicích. Všichni hráči byli za své snažení oceněni drobnými cenami a ti nejlepší hráči získali dres klubu Cleveland Cavaliers z NBA. Jsme rádi, že tato hra děti nadchla, a věříme, že v ní budou pokračovat i nadále.
Pokud bude projekt basketbalu v příštím roce pokračovat,...

Naši žáci se zúčastnili posledního třetího basketbalového kola v have V Ráji v Pardubicích. Našimi soupeři byla opět pardubická škola Ohrazenice. Na našich hráčích bylo znát, že už znají základní pravidla basketbalu, a orientují se na hřišti mnohem lépe, než při prvním kole... Odehráli jsme další kvalitní utkání, ve kterých jsme bojovali především...

Naši žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili v tomto týdnu matematické soutěže Pangea pro žáky 4. až 9. ročníků a víceletých gymnázií. V loňském roce se soutěže zúčastnilo 56 000 žáků z celé ČR.

Náš šachový oddíl tentokrát odcestoval do Chotěboře na další turnaj. Tak jako po celý rok se naši hráči snažili sehrát co nejvíc kvalitních partií a získat nejen body, ale i zkušenosti. Stříbrnou medaili si přivezla Kristýnka Šváchová. I ostatní hráči dokázali uhrát zajímavé body. Věříme, že v dalších turnajích budou ještě úspěšnější a příští...

Ve čtvrtek 14.3. jsme jeli do chrudimského divadla na představení Naše písnička aneb Postavím si domeček. Divadelní představení plné písniček od M. Novozámské a chlapeckého sboru Bonifantes Pardubice je lehce edukační. Děti se dozvěděly něco o tom, jak vznikají písničky, a zopakovaly si základy hudební abecedy. Program ve zcela zaplněném sále byl...