BLOG

Prvňáčci mají za sebou měsíc ve škole. Nezdá se to, ale čas utíká rychle. A už se naučili spoustu skvělých věcí. Nepracují pouze v lavicích, ale jak vidíte na fotografiích, zapojují se do rozmanitých činností, které pro ně p. učitelka třídní chystá.

Ve dnech 11. a 17. září proběhly na naší škole projektové dny se zdravotní tématikou. Přizvaným odborníkem, který má v této oblasti bohaté zkušenosti, je pan Oldřich Makeš - řidič-záchranář ze Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

V letošním roce pokračujeme v projektu Mléko do škola a Ovoce do škol. Naším dodavatelem zůstává firma Bovys Dědová.

Připomínáme, že kroužky DDM Chrudim začnou od 5. října. Proto je v případě vašeho zájmu nutné zaregistrovat se přes stránky DDM Chrudim, vytisknout potvrzení a podepsané jej donést do školy.

Obec Zaječice si pro naše nové prvňáčky připravila odměnu. Každý žák dostal krásnou stolní hru jako překvapení a dárek za zvládnutí prvního školního týdne. Všichni noví žáci se rychle zapracovali a školu zvládají dobře. Přeji našim prvňáčkům spoustu školních zážitků.

Ve zkráceném školním roce 19/20 naši žáci podpořili fond Sidus, který se věnuje podpoře nemocných a potřebných.

dle níže uvedených nařízení musí mít každé dítě s sebou do školy roušku. Dejte prosím vašemu dítěti alespoň dvě roušky. Žáky poučíme o nošení roušek a připomeneme zvýšené nároky na osobní hygienu. Ve třídách a v tělocvičně nosit roušky nebudeme. Děkujeme za spolupráci.

Opět byla vyhlášena výzva k registraci do Logické olympiády, která je pořádána ve spolupráci s Mensou ČR.

I v loňském roce se naše škola zapojila do Sazka olympijského víceboje. Bohužel do průběhu zasáhla pandemie Covid-19, a proto nebylo možné soutěž zcela dokončit. Mnoho disciplín bylo naplánováno na jarní měsíce, ale tam byla škola uzavřena, tudíž se nesplnilo vše.