BLOG

Přejeme všem žákům krásné prázdniny, hodně sluníčka a zážitků. Rodičům klidnou a odpočinkovou dovolenou. Krásné léto všem!

Naši druháčci si zaseli v posledním čtvrtletí roku některé rostlinky, pečlivě se o ně starali, a nyní sklízeli úspěchy své práce.

První rok své povinné školní docházky zakončili prvňáčci stejně jako ostatní ročníky návštěvou ZOO Bítovany. Ze svých vysvědčení byli opravdu nadšeni. Nyní se těší na prázdniny.

Předposlední školní den jsme vyhlásili soutěže ve sběru bylin, hliníku, papíru, citrusové kůry a další soutěže, včetně fotografické nebo literární. Vítězové a ocenění žáci získali krásné diplomy a ceny z klubu rodičů.Děkujeme všem, kteří se sběrných soutěží zúčastnili. Díky nim jsme na konto klubu rodičů mohli za druhé pololetí připsat přes 3 000,-...

V pátek 25.6. jsme byli připraveni a natěšeni na výlet do Lanového centra v Pardubicích. Bohužel nám počasí zkazilo plány a bylo nutné program zrušený z bezpečnostních důvodů nahradit. Všechny třídy našly činnost, kterou se zabavily. Např. 4. a 5. ročník využil možnost seznámit se s programováním našich robotických stavebnic. Pod vedením O. Štorka,...

Společnost Tutor pořádá anketu Ředitel roku, v níž může veřejnost a odborníci nominovat ředitele málotřídních, základních a středních škol. V letošním 3. ročníku se sešel rekordní počet nominací. Z nich 11 členná porota vybrala do finále 10 ředitelů a ředitelek. U těchto finalistů posuzovala v 6 kolech jejich odborné kvality a přínos pro školy.

22.6. jsme na naší škole přivítali vzácnou návštěvu. Pan král, paní královna a rytíř přijeli pasovat naše prvňáčky na rytíře a rytířky čtenářství. Slavnost jsme uspořádali na zahradě školy. I přes původně nepříznivou předpověď vyšlo počasí na jedničku. Malí čtenáři předvedli královskému páru své znalosti o knížkách, představili své oblíbené knížky,...

Šipkovaná

28.06.2021

23.6. vyrazil 2. ročník naší školy na šipkovanou, kterou pro třídu připravila p. Jílková. Výlet po stopách detektiva Větvičky se opravdu vydařil. Žáci po trase plnily různé zajímavé úkoly - stavěli domečky z lesních materiálů pro skřítky, pozorovali lamy i jiná zvířátka, hádali přírodovědné úkoly a otázky, házeli šiškami a nakonec se jim podařilo...

Naši žáci se i v letošním roce zúčastnili matematické soutěže Pangea, která získává stále větší oblibu. Píše se online a žáci mají k vyřešení pouze jeden jediný pokus a omezený čas.
V letošním složitém roce se soutěže dobrovolně zúčastnilo 11 žáků naší školy.
Za zmínku a velkou pochvalu stojí účast šikovného prvňáčka S. Čepely, který soutěžil v...

Den v modrém

26.06.2021

16. června se celá naše škola oblékla do modré barvy. Na fotografiích můžete porovnat, která třída nejvíc připomínala šmoulí vesnici.