BLOG

Jak jsme vás již informovali, naši hráči se zúčastnili velkého "domácího" turnaje Šachové Zaječice, který tradičně probíhal začátkem června v Chrudimi. Naše dvojice v turnaji do deseti let se neztratila. Konkurence byla opravdu veliká a opět se prokázalo, jak je důležité mít odehráno hodně zápasů, a hlavně zápasů obtížných.
Lucie Šváchová uhrála 3...

Pro letošní rok byly kroužky již ukončeny. Oproti loňskému roku se podařilo výrazně navýšit počty žáků, kteří kroužky pořádané ve spolupráci s DDM Chrudim navštěvovali. Také docházka byla výborná.
U kroužků Florbalu a Netradičních sportovních her jsme dokonce museli v průběhu roku navýšit původní kapacitu. Skvělá spolupráce byla se Sokolem Zaječice...

Většina dětí z naší školy vyjíždí v termínu od 10. - 14. června na školu v přírodě do obce Nekoř pod Pastvinskou přehradou. Je pro ně připraven bohatý program. Rekreační středisko Lorien je vyhlášené svým klidem a výborným stravováním. Věříme, že se bude na škole v krásné přírodě líbit.

Webové stránky rekreačního střediska naleznete zde.

Na pondělí 27.5. byl pro děti připraven program o včelách ve spolupráci s panem Jiřím Zamazalem. Všechny ročníky školy se od tohoto odborníka dozvěděli zajímavé informace o životě včel, o tom, co dělají včely v zimě a jak pracují v létě, včetně informací o množství medu, které Češi ročně snědí. Pan Zamazal s sebou přinesl nejen obrázky a prezentaci...

Přinášíme fotografie z Vítání občánků, které proběhlo v Zaječicích 18.5. Děvčata ze čtvrté třídy si připravila krátký kulturní program pro maminky, tatínky a ostatní příchozí.

Ve dnech 16. a 17. května proběhly na naší škole projektové dny se zdravotní tématikou. Přizvaným odborníkem, který má v této oblasti bohaté zkušenosti, byla Pavla Nováková.

dne 4. června 2019 proběhne závěrečná schůzka rodičů, kde dostanete informace k odjezdu na školu v přírodě. Zároveň bude volen jeden ze zákonných zástupců rodičů, který bude po následující tři roky zastupovat rodiče v orgánu Školské rady. Nezapomeňte prosím ve škole vhodit hlasovací lístek, který dostanete tento týden od vašich dětí, do volební...

Hned na začátku měsíce června proběhne významná událost. Již 27. ročník turnaj Šachové Zaječice, který letos hlásí několik rekordních údajů. Více informací najdete v přiloženém článku trenéra našich šachistů J. Hájka, který vyšel v novinách. Držte palce a přijďte fandit.

V úterý 14. května 2019 proběhlo v KD Zaječice pasování čtenářů a čtenářek do rytířského čtenářského řádu. Sál se velice pěkně zaplnil, podobně jako v neděli, kdy jsme hráli a zpívali pro maminky. V úvodu rodiče a přátele školy přivítal ředitel školy Radek Machatý. Jako hudební host vystoupil absolvent Konzervatoře Pardubice ve hře na varhany,...