Výtvarná soutěž pro žáky

11.11.2020

Pro všechny, kterým není lhostejný stav přírody v Pardubickém kraji je připravena soutěž. Více informací je v přiloženém letáku a textu.

Práce přineste podepsané do školy, pošleme je najednou. Vyhodnocené práce získají krásné odměny od Pardubického kraje.


Soutěž si klade za cíl posílit v dětech a mládeži myšlenku ochrany životního prostředí a pozitivně je motivovat v lásce a úctě k přírodě a našemu okolí. Děti v soutěži ztvárňují kontrast mezi "zdravou" a "nemocnou" přírodou, případně vytváří díla na další environmentální témata.

Autory nejlepších výtvorů oceňuje odborná porota. Všechna díla umísťujeme také na internetové stránky www.pomahameprirode.cz, kde se uskuteční veřejné hlasování. Vítězové tohoto hlasování budou oceněni také.

Dovolujeme si Vás informovat, že ukončení příjmu soutěžních prací je 15. 1. 2021. Práce lze zasílat poštou na adresu VČTV, s.r.o., 17. listopadu 2685/9 - Pasáž sv. Jána - 1. patro, 530 02 Pardubice.

Slavnostní vyhlášení vítězů s předáním hodnotných cen se uskuteční nejspíše v únoru 2021 (podle situace s pandemií). Přesný termín bude včas zveřejněn na webových stránkách a facebookovém profilu projektu.

Soutěž je rozdělena do následujících věkových kategorií:
1. kategorie - předškolní děti - mateřské školky
2. kategorie - 1. stupeň základní školy
3. kategorie - 2. stupeň základní školy
4. kategorie - střední školy a učiliště

TÉMATA:
ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA PARDUBICKÉHO KRAJE
MAŠINKA V PŘÍRODĚ
VIZE EKOLOGICKÉ DOPRAVY
SILNICE V KRAJINĚ
TŘÍDÍ CELÁ RODINA
JAK TO VYPADÁ, KDYŽ SE TŘÍDÍ A NETŘÍDÍ ODPAD