Zkameněliny

10.03.2020

Do dávné minulosti naší planety jsme se přenesli během zajímavé a poutavé besedy s panem Ing.Janem Douckem, pracovníkem Geoparku Železné hory. Ocitli jsme se v době života trilobitů, hlavonožců, amonitů a dalších pravěkých živočichů.

Jak stroje/roboti pomáhají při výrobě, jsme viděli během exkurze ve firmě METAL PRODUKT SERVIS PRAHA, zajímavou prohlídku pro nás připravila paní Ing. Lucie Švédová. Ze stavebnice GEOMAG děti vymýšlely a sestavovaly různé stroje.

Začátkem měsíce jsme si povídali o tom, jaké tradice a zvyky nás provázejí adventním období. Krásnou jedličku jsme si vyzdobili vlastnoručně vyrobenými ozdobami z papíru i látky. Z adventního kalendáře nám den po dni ubývaly vyrobené husičky, až zbyla poslední s očekávaným číslem 24. Ani letos nechyběla v družině tradiční nadílka pro kamarády s...

Pohádkové odpoledne jsme zažili s paní Jaroslavou Sýkorovou. Navštívili jsme místní knihovnu, dozvěděli jsme se , kteří spisovatelé psali pohádky pro děti. Známou pohádku O Budulínkovi jsme si zkusili společně zahrát.

Školní družinu nám provoněly větvičky jehličnanů, pustili jsme se do výroby adventních věnců.

Do pečení vánočního cukroví jsme se pustili s paní Marií Hůlkovou. Vyzkoušeli jsme si tři druhy, klasické linecké a dva druhy nepečeného cukroví. Práce se nám vydařila, všem moc chutnalo.

Mikuláš

09.12.2019

Mikuláš se svojí družinou zavítal i do školní družiny. Všem neposluchům domluvil a hodné děti pochválil. Čerti odešli s prázdnou. Nechyběla ani malá sladká odměna. Při pracovních činnostech jsme si malé čertíky vyrobili.

Hlavním cílem našeho výletu byla návštěva Železničního muzea Výtopna Jaroměř, ale spoustu zajímavostí o železnici jsme se také dozvěděli u vystavených exponátů v Rosicích nad Labem. Průvodcem dnešního dne nám byl pan Michal Štos, pracovník ČD. Nově získané znalosti jsme si vyzkoušeli v zábavném obrázkovém kvízu, nakreslili si vláčky, zahráli...

Za domácími mazlíčky jsme se vydali do Chrudimi, kde nám o nich moc pěkně povídala paní Radka Pilná. Zvířátko, které děti nejvíce zaujalo, si nakreslily i vymodelovaly. Nechyběl ani krátký zábavný kvíz.