Začátkem měsíce jsme si povídali o tom, jaké tradice a zvyky nás provázejí adventním období. Krásnou jedličku jsme si vyzdobili vlastnoručně vyrobenými ozdobami z papíru i látky. Z adventního kalendáře nám den po dni ubývaly vyrobené husičky, až zbyla poslední s očekávaným číslem 24. Ani letos nechyběla v družině tradiční nadílka pro kamarády s...

Pohádkové odpoledne jsme zažili s paní Jaroslavou Sýkorovou. Navštívili jsme místní knihovnu, dozvěděli jsme se , kteří spisovatelé psali pohádky pro děti. Známou pohádku O Budulínkovi jsme si zkusili společně zahrát.

Školní družinu nám provoněly větvičky jehličnanů, pustili jsme se do výroby adventních věnců.

Do pečení vánočního cukroví jsme se pustili s paní Marií Hůlkovou. Vyzkoušeli jsme si tři druhy, klasické linecké a dva druhy nepečeného cukroví. Práce se nám vydařila, všem moc chutnalo.

Mikuláš

09.12.2019

Mikuláš se svojí družinou zavítal i do školní družiny. Všem neposluchům domluvil a hodné děti pochválil. Čerti odešli s prázdnou. Nechyběla ani malá sladká odměna. Při pracovních činnostech jsme si malé čertíky vyrobili.

Hlavním cílem našeho výletu byla návštěva Železničního muzea Výtopna Jaroměř, ale spoustu zajímavostí o železnici jsme se také dozvěděli u vystavených exponátů v Rosicích nad Labem. Průvodcem dnešního dne nám byl pan Michal Štos, pracovník ČD. Nově získané znalosti jsme si vyzkoušeli v zábavném obrázkovém kvízu, nakreslili si vláčky, zahráli...

Za domácími mazlíčky jsme se vydali do Chrudimi, kde nám o nich moc pěkně povídala paní Radka Pilná. Zvířátko, které děti nejvíce zaujalo, si nakreslily i vymodelovaly. Nechyběl ani krátký zábavný kvíz.

Venku je to tak krásně barevné a my jsme k podzimnímu tvoření využili různé přírodniny. Ty nám byly inspirací i pro další výrobky, dýni jsme vytvářeli z látky, papíru i polystyrenových koulí.

O zásadách první pomoci nám do školní družiny přišla povídat paní Monika Jelínková. Po zajímavé besedě si děti prakticky vyzkoušely, jak ošetřit různá poranění. Vyrobili jsme si kufřík první pomoci, připomněli si důležitá čísla, zasoutěžili si ve znalostech ze zdravotníctví.

Drakiáda

21.10.2019

Mezi tradiční činnosti školní družiny patří pouštění draků.Díky krásnému počasí a příhodnému větru se nám akce vydařila a nad fotbalovým hřištěm se vznášelo přes dvacet krásných draků.