Hlavním cílem našeho výletu byla návštěva Železničního muzea Výtopna Jaroměř, ale spoustu zajímavostí o železnici jsme se také dozvěděli u vystavených exponátů v Rosicích nad Labem. Průvodcem dnešního dne nám byl pan Michal Štos, pracovník ČD. Nově získané znalosti jsme si vyzkoušeli v zábavném obrázkovém kvízu, nakreslili si vláčky, zahráli...

Za domácími mazlíčky jsme se vydali do Chrudimi, kde nám o nich moc pěkně povídala paní Radka Pilná. Zvířátko, které děti nejvíce zaujalo, si nakreslily i vymodelovaly. Nechyběl ani krátký zábavný kvíz.

Venku je to tak krásně barevné a my jsme k podzimnímu tvoření využili různé přírodniny. Ty nám byly inspirací i pro další výrobky, dýni jsme vytvářeli z látky, papíru i polystyrenových koulí.

O zásadách první pomoci nám do školní družiny přišla povídat paní Monika Jelínková. Po zajímavé besedě si děti prakticky vyzkoušely, jak ošetřit různá poranění. Vyrobili jsme si kufřík první pomoci, připomněli si důležitá čísla, zasoutěžili si ve znalostech ze zdravotníctví.

Drakiáda

21.10.2019

Mezi tradiční činnosti školní družiny patří pouštění draků.Díky krásnému počasí a příhodnému větru se nám akce vydařila a nad fotbalovým hřištěm se vznášelo přes dvacet krásných draků.

Během vycházky do podzimní přírody, která se nám začíná pěkně vybarvovat, jsme si nasbírali dostatečné množství listů. Po návratu do školní družiny jsme z nasbíraného materiálu vytvořili podzimní skřítky.

Nejdříve se děti o bramborách dozvěděly spoustu zajímavých informací. Potom jsme bramboru využili při sportovních disciplínách. Nejvíc se děti těšily na přípravu bramboráků a chipsů. Každy si zkusil bramboru okrájet, nastrouhat a společně s paní Hůlkovou připravili těsto na bramboráky. Chutnaly výborně. Bramborovým tiskátkem jsme vytvořili i krásné...

Velmi zajímavé povídání o léčivých bylinkách si pro nás připravila paní Bohuňková. Dozvěděli jsme se o jejich správném sběru, sušení, skladování a hlavně při jakých problémech nám mohou být nápomocné. Během vycházky jsme si některé z nich natrhali a pustili se do zhotovení herbáře. Z květů černého bezu jsme si vyrobili perlivou limonádu. Malý...

Ve ŠD jsme měli projektový den nazvaný - Má to smysl - třiďte odpad. Mnoho zajímavých informací jsme se dozvěděli při návštěvě SBĚRNÉHO DVORA v Chrudimi. Celým areálem nás provedl pan Jiří Ohryzek. Popsal nám, jak probíhá třídění odpadů od příjezdu do zařízení až po vlastní uložení do kontejnerů, jak rychle se jednotlivé kontejnery naplní, jaké je...

Hokejbal v ŠD

22.05.2019

Do školní družiny zavítali členové HBC JOKERITU CHRUDIM pan Špulák a Jirkovský. Děti krátce seznámili s pravidly hokejbalu, rozdělili je do družstev a malý turnaj mohl začít. Hráči se s vervou pustili do boje .... Stane se některý z nich ,,jokeriťákem,,?