Projekty


V roce 2019 se škola zapojila do projektu Sportuj ve škole, který přidává pohyb a prvky tělesné výchovy do školní družiny. Každý týden proběhne jedna hodina sportu, ve které se děti budou setkávat se základy kolektivních sportů. Tento projekt běží pod záštitou AŠSK. 


Atletika do škol je projekt pro základní školy, v němž se žáci seznamují s atletickými disciplínami. Český atletický svaz dodává metodickou a materiální podporu.

Více na www.atletikaprodeti.cz


Sazka olympijský víceboj
Sportovní projekt podporující plnění různých disciplín na školách.
Více na sazkaolympijskývíceboj.cz


Více informací naleznete ZDE

Fotky z celého projektu jsou dostupné ZDE

Naše škola se na rok a půl stala součástí národního projektu s názvem K.R.E.A.T.I.V. Tento projekt vymyslela a uskutečnila Střední Uměleckoprůmyslová Škola Sklářská se sídlem v Kamenickém Šenově. Do projektu bylo zapojeno téměř 150 škol z celé České republiky a naše škola byla určena tzv. Centrem kolegiální podpory. Pro partnerské školy - Základní školu Miřetice, Základní školu Lukavice, Základní školu Pardubice - Josefa Ressla a Základní školu Pardubice - Prodloužená, jsme chystali zajímavá setkání na téma robotika ve výuce, možnosti výtvarné a pracovní výchovy, užití aplikací ve výuce apod.
Díky dotaci má nyní škola dlouhodobě zapůjčeny sady Lego Mindstorm, výukové stavebnice Pasco nebo Gigo, a které jste mohli vidět v akci na Vánočním jarmarku nebo Dni otevřených dveří. Škola zároveň získala další vybavení, včetně airbrushové pistole a barev.
Vyvrcholením projektu bylo setkání všech zúčastněných škol na konferenci v Kamenickém Šenově. Zde vystoupil např. přední světový odborník na světlo Hynek Medřický a další odborníci. Podařilo se nám navázat cenné kontakty, které budeme i nadále rozvíjet.

Unikátní projekt, ve kterém mohou děti četbou oblíbených knih přispět na charitativní účely.
Stačí přečíst jednu z uvedených knih, správně vyplnit kvíz o knize, a pak přispět na vybraný projekt.
Více na https://www.ctenipomaha.cz/