Vánoční jarmark

Zbýval přesně týden do Štědrého dne, a na naší škole proběhl velice úspěšný vánoční jarmark. Všichni návštěvníci, kterých bylo více než sto, se mohli projít po celé vyzdobené škole, a byl pro ně připraven zajímavý kulturní program. Ve spolupráci se ZUŠ Chrast vystoupil velký smyčcový orchestr, který vybídl své posluchače ke společnému zpěvu vánočních melodií a koled. Své stánky v prostorech školy otevřela Charita Nové Hrady – Chotovice, dále Domov sociálních služeb Slatiňany nebo firma SyrMil vyrábějící a prodávající sýry a mléčné výrobky. Med a výrobky z něj bylo možné zakoupit u p. Zamazalové, Duhová kočka.cz zase nabídla hry a výtvarné počiny p. Ernestové. 

Svou dílnu loutek a veselý divadelní program připravil Honza Popleta Petráš se svými pomocníky. Mladí fyzici představili nové stavebnice, které má škola k dispozici – Lego Mindstorms nebo Gigo a Pasco. Paní Nejtková připravila pro malé i větší návštěvníky dílnu na výrobu vánočních výrobků a p. Mrkvičková zase nabídla ke zdobení své vyhlášené perníčky. Kdo si nakoupil svíčky z chráněných dílen Sansimon Znojmo, musel odcházet zcela spokojen.

Každý totiž mohl zamířit do inovované sborovny školy, která sloužila jako občerstvení se spoustou dobrot od rodičů a p. Jeřábkové.

Děkuji všem zúčastněným za návštěvu a připravený program, dobrovolníkům za ochotu pomoct s organizací a pracovníkům školy za dlouhou a pečlivou výzdobu a přípravu jarmark. Těšíme za rok opět na shledání o adventním čase.

Radek Machatý

beDesign.cz

Přihlášení