Výlet do Hradce Králové – 5. ročník

Žáci pátého ročníku se v letošním školním roce učili v přírodovědě o vesmíru a měli slíbeno, že vyrazíme ke konci roku pojedeme do hradeckého Planetária.

15. června jsem se sešli brzy ráno na vlakové zastávce Zaječice a vyrazili na výlet do krajského města Hradce Králové. Ráno jsme se prošli městem a ukázali si významné pamětihodnosti tohoto historického města.

První část programu jsme měli domluvenu ve světoznámém divadle Drak a jeho Labyrintu. Žáci se nejprve dozvěděli něco o zákulisí divadla, vodění a druzích loutek, technických požadavcích na moderní divadelní představení nebo techniku nasvícení loutek na jevišti.

Pak se pustili sami do tvorby animovaných filmů pomocí aplikací svého mobilního telefonu. A to se jim dařilo, i když je to práce titěrná a zdlouhavá. Každá dvojice nebo trojice nějaký ten zajímavý „animák“ natočila a p. průvodkyně jim k tomu nahrála i hudbu.

Potom jsme se MHD vypravili na druhý konec města k Hvězdárně a Planetáriu. Shlédli jsme zajímavý panoramatický film o naší galaxii a vztazích ve vesmíru, který se promítal přímo nad našimi hlavami. Dostali jsme se k hvězdářskému dalekohledu a žáci na vlastní kůži vyzkoušeli různá zařízení pro kosmonauty. Opravdu pěkný zážitek.

Zpátky jsme jeli opět MHD na hlavní nádraží, a velice pohodlně jsme se vlakem, s přestupem v Rosicích nad Labem, dostali až do Zaječic. Výlet se vydařil!

Mgr. Radek Machatý

beDesign.cz

Přihlášení